Fotowoltaika

Instalacje Fotowoltaiczne nazywane są przyszłością światowej energetyki. Nie ma nic łatwiej dostępnego w dzisiejszych czasach niż promienie słoneczne. Ich wykorzystanie do produkcji energii elektrycznej dla domów jednorodzinnych, firm, gospodarstw rolnych daje szanse zwykłem ludziom na uzyskanie niezależności energetycznej. Co w dzisiejszych czasach, przy stałym wzroście cen za energię, jest idealnym rozwiązaniem: ekonomicznym i ekologicznym!

Dlaczego warto mieć instalację fotowoltaiczną?

Instalacja fotowoltaiczna powinna być w każdym domu, ponieważ wytwarza darmowy prąd dla Twojego gospodarstwa. Z instalacją fotowoltaiczną miesięczne rachunki za prąd wyniosą maksymalnie 10-30 PLN (opłaty stałe + podatki). Okres zwrotu to jakieś 5-6 lat, a potem przez kolejne 20 lat produkujemy prąd za darmo. Ponadto ceny energii wzrastają, więc opłacalność inwestycji będzie tylko rosła.

Drugim powodem jest ekologia. Inwestując w fotowoltaikę, pomagasz planecie – zmniejszasz produkcję CO2 i realnie inwestujesz w przyszłość swoich dzieci.

Zasada działania.

 1. Moduły fotowoltaiczne – służą do produkcji energii ze Słońca
 2. Inwerter (falownik) – urządzenie zamieniające rodzaj prądu DC (stały) na AC (zmienny) i przesyłające go do sieci
 3. Sieć – służy do przechowywania nadwyżki energii wyprodukowanej z modułów fotowoltaicznych

Moduły fotowoltaiczne produkują prąd ze słońca (działają tylko przy nasłonecznieniu). Wyprodukowana energia zasila zapotrzebowanie energetyczne domu, a jej nadwyżka trafia do sieci energetycznej, która pełni rolę akumulatora. Zgromadzoną nadwyżkę energii możemy odebrać zawsze kiedy nie ma Słońca – w nocy lub w miesiącach zimowych.

NASZE REALIZACJE

Zobacz więcej

KLIENCI O NAS

 • Polecam ich instalacje fotowoltaiczne jako jedynie nie chcieli robić dziur w dachu. A instalacja hula jak trzeba

  Ania Mucha

 • Polecam. Firma wykonała ocieplenie poddasza szybko i fachowo, zostawiając po sobie porządek. Dziękuję za udaną współpracę i polecam wszystkim.

  Łukasz Maslankiewicz

 • Polecam rzetelna firma, montaż urządzenia odbył się w ciągu jednego dnia bez komplikacji. Firma po wykonaniu usługi zostawiła porządek i miała ze sobą wszystkie potrzebne narzędzia. Dokumentację sporządzili prawidłowo. Nie zostawiają klienta bez pomocy. Instalacja działa bez zastrzeżeń, jak obiecali tak jest.

  Iwona Lipiec

 • W mojej opinii bardzo dobra firma. Świetny kontakt z klientem, panowie z firmy odpowiedzieli na wszystkie nurtujące mnie pytania i doradzili w kwestii doboru odpowiedniej instalacji fotowoltaicznej. Montaż odbył się w przeciągu jednego dnia. Szczerze polecam

  Kacper Kumorek